Domů » Co to je krov ?

Co to je krov ?

Jsme tesaři z Karlových varů, rodinná firma tesařů po čtyři generace.

Krov je nosná konstrukce střechy, která slouží k rovnoměrnému rozprostření zatížení např. krytiny, sněhu či povětrnostních podmínek do svislých nosných stěn stavby.

Jedná se o základy půdního obyvatelného prostoru, které jsou tradičně sestrojeny ze dřeva.

Vyrábíme klasické vázané krovy i krovy hambálkové a krokvové. Klasické krovy vázané, hambálkové i krokvové umožňují maximální využití půdního prostoru pro podkroví a mají vyšší estetickou hodnotu než vazníky. Jsou tak vhodné zejména pro rodinné domy. Trámy klasických vázaných krovů jsou do sebe zasazovány do předem vytvořených zářezů, stejně tak i u krovů hambálkových. Hambálkové krovy se od klasických vázaných krovů liší pouze přeponou – hambálkem mezi krokvemi (šikmými stěnami), který zajišťuje zpevnění celého krovu a pochozí prostor pod ním.  

Typy krovů, které vyrábíme a montujeme:

  • Krokvové krovy
  • Vázané krovy
  • Hambálkové krovy

Při výběru druhů krovů je třeba brát v potaz mnoho faktorů. Velkou roli hraje půdorys stavby, s tím spojený tvar a sklon střechy, jakou má mít střecha velikost a rozpětí, zda chcete mít půdní prostor pochozí, obytný, či nevyužitý, a v neposlední řadě lokalita spojená s povětrnostními podmínkami. Pomocí krovů je možné vytvořit jakýkoliv tvar strmých a šikmých střech.

Toto jsou základní střechy, kde se používají vázané nebo hambálkové krovy. Základním rozdílem je, zda si přejete mít půdu obyvatelnout či pochozí. Pokud ano, pak doporučujeme hambálkové krovy místo vázaných krovů.

Krovy pro vás vyrábíme již po čtyři generace, tudíž se zkušenosti předávají opravdu z generace na generaci. Patříme tak mezi nejlepší tesaře a krovaře v západních Čechách, hlavně v karlovarském kraji, v okrese Karlovy Vary. Naše krovy disponují výjimečnou nosností, pevností a hlavně životností. Vše provedeno tradičně a precizně.

Napište, nebo rovnou zavolejte na tel.: +420 725 716 937 a my se Vám budeme ihned věnovat.